מהי שיטת ניקוי באמצעות אוסמוזה הפוכה

מהי שיטת ניקוי באמצעות אוסמוזה הפוכה

מהי שיטת ניקוי באמצעות אוסמוזה הפוכה

ניקוי חלונות בגובה הוא מלאכה לא פשוטה, הכרוכה ברמה גבוהה מהרגיל של סיכון מצד אחד, ובדרישות מקצועיות לא פשוטות מצד שני. שיטת הניקוי באמצעות אוסמוזה הפוכה מפחיתה במידה רבה את הסיכון הכרוך בביצוע עבודה בגובה, ובמקביל משפרת את תוצאות הניקיון. מהי האוסמוזה ההפוכה? כיצד השיטה הזאת קשורה לתחום ניקוי חלונות בגובה? מדוע עדיף להשתמש בשיטה הזאת ולא בעבודה באמצעות סנפלינג? כל התשובות – בשורות הבאות.

אוסמוזה הפוכה –  מה זה ולמה זה חשוב

אוסמוזה הפוכה היא השיטה המקובלת ביותר כיום להתפלת מים. אוסמוזה הינה מעבר של חומרים כימיים שונים מצד אחד של מחיצה לצד השני. מעבר החומרים מתבצע עד לנקודה שבה ריכוז החומרים בשני הצדדים הוא שווה. במהלך המאה העשרים הומצאה שיטת האוסמוזה ההפוכה, שמשמעותה יצירת מעבר מלאכותי של חומרים מצד אחד של מחיצה לצד השני, בניגוד לנטייה הטבעית של החומר להשוות ריכוזים. בשיטה הזאת ניתן להתפיל מים, באמצעות לחץ המפריד אותם למעשה משאר החומרים ומעביר אותם לצדה השני של מחיצה מיוחדת, המאפשרת אך ורק למולקולות של מים לעבור. זהו ההליך המשתלם ביותר היום להתפלת מים והפרדתם ממלחים ומאבנית, למרות המחיר היקר יחסית שלה.

ניקוי חלונות בגובה באמצעות אוסמוזה הפוכה

הפקת מים מותפלים נקיים מאבנית, היא הקשר בין האמור לעיל לבין ניקוי חלונות בגובה. נכון להיום, ובתנאי שתנאי השטח וגובה המבנה שאותו יש לנקות מאפשרים זאת, יכולים אנשי המקצוע בתחום לבצע ניקוי חלונות באמצעות מכשיר ייעודי, המבצע תהליך התפלה בזעיר אנפין, ומשתמש במים המותפלים לניקוי החלונות. המכשיר הוא קל יחסית להפעלה ומאפשר להגיע, בעזרת מוטות ארוכים המיועדים לכך, לחלונות עד גובה של חמש קומות לערך. המים המותפלים, שניתן לערבב אותם עם חומרי ניקוי שונים על פי הצורך, מנקים בצורה יסודית את החלונות ומונעים היווצרות של כתמים, שהיא לרוב תוצאה של האבנית שבמים. גם במלאכת שיקום מבנים, הכרוכה בדרך כלל בניקוי יסודי של החלק החיצוני שלהם,  מקובל להשתמש במכשירים כאמור לעיל.

עבודה בגובה או אוסמוזה הפוכה

כאמור, ניקוי באמצעות אוסמוזה הפוכה מפחית את הצורך בביצוע עבודות בגובה, תוך השגת תוצאות טובות ביותר. כשמדובר בקומות גבוהות, ניתן להרים את המנקה יחד אם המכשיר הייעודי באמצעות מנוף מיוחד. השיטה הזאת חוסכת את הצורך בניקיון באמצעות סנפלינג, שהסיכונים הכרוכים בו לא מעטים. רק במקרים מיוחדים יש צורך בסנפלינג, בעיקר בבניינים גבוהים או כשהגישה לחלונות היא בעייתית.

 

אנשי המקצוע המיומנים של מרום צוק בע"מ, פתרונות גישה לעבודות בגובה, מתמחים בעבודות בגבוה וניקוי חלונות בגובה, בכל השיטות הקיימות. אם יש לך צורך בניקוי חלונות במבנה  גבוה, ואם יש לך עניין לקבל את העבודה המקצועית ביותר, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, להתאים את סגנון הניקוי הנדרש עבורך ולשריין את המועד הנוח ביותר לניקיון.Call Now