הדרכות עבודה בגובה – מיומנות ומקצועיות ברמה גבוהה

הדרכות עבודה בגובה – מיומנות ומקצועיות ברמה גבוהה

הסכנה בנפילה מצריכה הדרכת עבודה בגובה

עבודה בגובה כוללת עבודה מכל מקום שקיימת בו סכנת נפילה של שני מטרים ויותר. עבודה כזאת מסוכנת, ולכן דורשת הדרכה מיטבית ממומחים לעניין. הדרכות עבודה בגובה יכולות להיעשות במקצועיות וביעילות באמצעות חברת הדרכה מתאימה שמספקת מדריכים בגובה לכלל העובדים בשטח. הגובה יכול להיות לצורך התקנת דברים כמו מזגנים, עבודה מבמות שונות לצורך תאורה או הגברה, עבודה מסולם, מפיגומים ועוד. כדי למנוע אסונות חשוב להדריך את העובדים בדייקנות כיצד לשמור על בטיחות. שילוב של תיאוריה ומעשיות יאפשר הכנה לעבודה בטוחה ללא חששות מיותרים.

מקצועיות ומיומנות

הדרכות עבודה בגובה כוללות הסבר על הציוד הנדרש והתאמתו לגוף; עבודה מעשית עם הציוד בגגות, בפיגומים, בבמות, בחלל מוקף ועוד. כל מדריך מתמחה בתחום אחר, אך כולם ככולם שומרים על מקצועיות, יסודיות ומיומנות גבוהה בתחומם. מבחינת התקנות כל עובד בגובה חייב לקבל הדרכה למען בטיחותו האישית. זה לא עניין של בחירה, אלא של חובה, לכן חשוב לאתר מדריך שיכול לבצע את ההדרכה על הצד הטוב ביותר.

ניקוי חלונות בגובה לדירות

הדרכה מקצועית

רק מדריכים מוסמכים רשאים להעניק הדרכה לעובדים. החברה שתספק את ההדרכה חייבת להיות מיומנת, מקצועית, דרוכה לקראת המטרה. כל מדריך יכשיר את עובדיו לגבי ציוד המגן הנדרש (בקיצור צמ"א= ציוד מגן אישי), לגבי בטיחות בעבודה בגובה ובהתאם לסוגי העבודות השונות. המדריך צריך להיות יסודי, בעל ידע נרחב, חוש אחריות מפותח, סבלנות וסובלנות, יכולת הסברה מפורטת וממוקדת, יכולות דידקטיות ומנהיגות.

בחירת החברה המובילה בהדרכה

חברת הדרכות יכולה לספק שירותי הדרכה לכל מטרה. המדריכים כאמור קיבלו זכאות כי עמדו בדרישות של מפקח העבודה, ולכן מוסמכים להדריך ולהוביל עובדי גובה לפיתוח אחריות ומשנה זהירות במהלך תפקידם. חשוב כי החברה תהיה מנוסה, בעלת ותק ומוניטין רב. אפשר לבקש המלצות וחוות דעת לפני הבחירה הסופית בחברה המובילה ולהסתמך גם על חוכמת ההמונים באתרי האינטרנט, בפורומים וברשתות החברתיות השונות.

בדיקות רפואיות

כדי לעבוד בעבודת גובה ובתחום ניקוי חלונות בסנפלינג העובדים צריכים לעבור בדיקות רפואיות על מנת לבדוק את כשירותם הגופנית. הדבר לגיטימי בגלל המאמץ והאדרנלין שמוציאים בזמן העבודה בגובה. רק בריאות איתנה ויציבה יכולה לאפשר עבודה בגובה בלי להגביר את הסכנה הקיימת ממילא. המדריך יוביל צוות עובדים שלם לעשות את כל מה שצריך על מנת שיהיו מוגנים ומוכנים לעבודה מקצועית בשטח.

הדרכה מותאמת

כבר משנת 2007 קבעו בחוק שעובדים מהגובה יהיו חייבים בקורס ובתעודה. ובשטח? רק מי שעומד בקריטריונים מסוימים יכול לעבוד בגובה בלי לסכן את חייו. ההדרכה שתינתן לו צריכה להתחשב גם בוותק שלו, במיומנויות שלו, בתנאי מזג האוויר שבהם הוא עובד ועוד אלמנטים שצריך איתם להתמודד. ההדרכה יכולה להיות נקודתית או כללית. תלוי בקבוצת העובדים. כך או כך, תפקידו של המדריך לספק את ההדרכה המדויקת והנחוצה – כל פרויקט לגופו.Call Now