ניקוי חלונות בגובה

בעידן הבניה המודרנית, בו נעשה שימוש הולך וגובר בזכוכיות וחלונות בחזיתות הבניינים, חשוב לשמור על תחזוקת ניקיון קבועה. תחזוקה נכונה וביצוע עבודת ניקוי חלונות בגובה ובסנפלינג באופן קבוע, תוביל ותשמר את המבנה נקי, מרשים ואסתטי. בנוסף, ניקיון חלונות יימנע נזק גדול יותר שעלול להיגרם עקב חוסר ניקיון והשפעת נזקי טבע (כמו פיח, אבק, שמש, אבנית, חול וכו') על הזכוכית והמבנה. אנו מבצעים ניקוי חלונות בבניין משרדים, ניקוי חזיתות למבנים רבי קומות, ניקוי חלונות לעסקים ופרטיים תוך הקפדה התאמת ציוד הניקיון והחומרים המתאימים ביותר לחלון הספציפי לתוצאות מושלמת.

במקרים בהם החלונות מלוכלכים כתוצאה משיפוץ, בנייה או הזנחה, אנו נדרשים להסיר אבנית או שאריות בניה, כדי להגיע לתוצאה המקסימלית נשתמש בסכינים ייעודיים או מסירי אבנית. במקרים אלו נדרש להקפיד על איטום חלונות בגובה בכדי למנוע נזק עתידי.

ניקוי חלונות בסנפלינג

ניקיון בסנפלינג מתחיל בשלב תכנון הפרויקט, יש להתאים את שיטת העבודה תוך התחשבות במגוון משתנים. השיטה הפופולארית ביותר הינה שיטת ניקוי חלונות חיצוניים בסנפלינג שנעשית על ידי צוות מקצועי בעל ציוד בטיחות מתאים, צוות המוסמך בעבודת ניקוי חלונות בסנפלינג תוך מתן תשומת לב לחומרי ניקוי חלונות ואביזרי הבטיחות בעבודה בהתאם להנחיות הנדרשות בחוק. בחלק מהמקרים יש להשתמש בשיטות אחרות לביצוע הניקיון כמו במות הרמה, מנופים, פיגומים חיצוניים חשמליים ומוטות אוסמוזה, במקרים מסויימים שיטה זו עדיפה על גלישה באמצעות כבלי גלישה ייעודיים לטובת ניקוי חזיתות הבניין, שיטות אלו מאפשרות להגיע לכל נקודה שנצטרך.

למידע נוסף צרו קשר עוד היום

כיצד מתבצע ניקוי בסנפלינג:

על מנת לבצע ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג, יש להתחבר לנקודת עגינה בגג ממנה ישתלשלו העובדים באמצעות חבלים מיוחדים אל עבר חלונות המבנה. כל העובדים שלנו הוכשרו לבצע את המשימה וכולם בעלי תעודת הסמכה לעבודה בגובה וגלישת סנפלינג.

העובדים מבצעים בדיקת בטיחות מלאה לכלל הציוד לפני ביצוע פעולת ניקוי חלונות בסנפלינג וכמובן כולם קשורים לציוד בטיחות מתאים: רתמה ורצועה חזקה אשר מחובר אליהם אביזר למניעת נפילה, ציוד הבטיחות שומר עליהם במהלך עבודתם בעת גלישת סנפלינג וגם ניקוי חלונות חיצוניים בצורה יעילה ובטוחה. עבודת ניקיון חלונות בסנפלינג מתבצעת מלמעלה למטה, מהקומות האחרונות בבניין ולאט לאט מתקדמים מטה לעבר החלונות התחתונים יותר, עד שמגיעים אל הקרקע.

 

ניקוי חלונות בסנפלינג

ניקוי חלונות בגובה דורש לפעול בהתאם להוראות בטיחות לרבות חומרי ניקוי שעומדים בתקנים, התקנת שילוט הוראות בטיחות וכמובן גידור, התוחם את השטח ומונע מעבר של עוברי אורח במהלך הפעילות.

למה צריך לבצע ניקוי חלונות בגובה

אין ספק כי כל חלון צריך להיות נקי. במהלך הזמן, מתמלאים החלונות באבק שהופך לבוץ , בלשלשת ציפורים ועוד מיני לכלוכים המסווים את הראייה הצלולה שאמורה להשתקף מבעד לחלון. את החלונות הפנימיים מנקים ללא שום בעיה באמצעות סולם במידת הצורך.

הבעיה האמתית מתחילה עם החלונות החיצוניים שבלתי אפשרי לנקות מבפנים, או קשה עד מאוד לנקות אותם ובטח לבצע הסרת כתמי אבנית מהחלונות וזאת בעיקר משום שהגישה אליהם בלתי אפשרית אלא אם נעזרים בשיטת גלישת סנפלינג המאפשרת מעבר בין החלונות.. ניקוי חלונות בסנפלינג ניתן לבצע לבנייני מגורים רבי קומות, מגדלים ובניינים גבוהים. כידוע כיום הבנייה היא לגובה ובשכונות רבות ברחבי הארץ בונים מבנים גבוהים במיוחד, וכדאי להשקיע בניקוי חלונות גבוהים למראה חלונות מבריקים וחדשים, המייצגים גם הם את מראה חזות הבניין. עוד נכון לבצע ניקוי חלונות לעסקים ובנייני משרדים במבנים בעלי חיפוי זכוכית.
חשוב לדעת שבעת תהליך ניקיון חלונות יסודי לא ניתן לבצע גם איטום חלונות בגובה בשל השימוש במים וחומרים נוספים ולכן בעת הצורך מומלץ לבצע את תהליך האיטום לאחר מכן על מנת לשמור עליהם לאורך זמן.

יתרונות ניקוי בסנפלינג:

נגישות – ניקוי בסנפלינג מאפשר להגיע לכל מקום אפילו למקומות המוסתרים והלא נגישים. בעזרת גלישת סנפלינג אנו יכולים להגיע לכל חלון ולכל אזור חיצוני במבנה ולנקות אותו.

עבודה יסודית – בשיטה זו העבודה מתבצעת על ידי אדם מיומן ומקצועי באמצעות חבלי סנפלינג לאורכו של המבנה, ולכן ניתן לראות מקומות נסתרים ומלוכלכים שצריך לנקות בו ברגע זאת להבדיל משיטות ניקוי אחרות בהם אין אפשרות להתמקד בפרטים הקטנים ובנקודות ספציפיות בכל חלון או זכוכית.

יעילות – בהמשך לפסקה לעיל, יש לנו את הניסיון בניקוי חלונות גבוהים ובניקוי בסנפלינג קיים הידע והניסיון בעבודות סנפלינג, הנגישות הגבוהה לכל אזור והקלות היחסית לעבודה מסוג זה מבטיחים ששום אזור במבנה החיצוני לא יישאר מלוכלך.

מהירות – בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג המומחים שלנו מבצעים מספר "גלישות" בזמן מוקצב כל שלאחר מספר שעות קטן יחסית הבניין כולו יהיה נקי ובעל חלונות נוצצים ושקופים למשעי.

שמירה על ציפוי החלונות – צוות מקצועי שמשתמש בחומרים איכותיים וייעודיים, יצליח לשמור באופן מוחלט על ציפוי החלונות בבניינים רבי קומות כך ששום נזק לא יגרם לאף חלון.

איך זה מתבצע בשטח?

בעבודת ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג, יש לבדוק את גג הבניין, ולוודא כי קיימים בו נקודות עיגון, במידה ולא קיימים נקודות אלה, אנחנו נתקין את העוגנים לפי דרישות משרד העבודה ונדאג לכל האישורים הבטיחותיים הנדרשים. לאחר שיינתן האישור הנדרש לגג המבנה, תוך עדכון הממונה במשרד העבודה, ניתן להתחיל לעבוד. כאמור, עבודת ניקוי חלונות בסנפלינג תעשה על-ידי צוותים בעלי תעודות מנהל נקצועי וגולש מעטפת – כולם בעלי ניסיון רב בתחום גלישת סנפלינג וניקוי חלונות גבוהים. לכל פרויקט, מוצמד מנהל מקצועי בשטח שיהיה אחראי על ביצוע העבודה בצורה הבטוחה והנקייה ביותר. בתחילת כל יום ציוד בטיחות העובדים לניקוי חלונות גבוהים ייבדק לתקינות בטיחותית ויבוצע תיאום מול מנהל האחזקה של הבניין. בנוסף, שטח העבודה יסומן כשטח סגור למעבר לצורך בטיחות העוברים ושבים. פרוטוקול זה בהתאם לדרישות משרד העבודה לצורך ביצוע עבודת ניקוי חלונות בגובה בצורה בטיחותית ובטוחה, הן לצוות המקצועי והן לעוברי אורח שונים. ניקוי חלונות גבוהים יתבצע על-ידי הקמת מערכת חבלים, כך שלכל גולש סנפלינג יהיו שני חבלים, חבל גלישה וחבל אבטחה אליו מחובר אביזר מונע נפילה. עובדי החברה מצוידים בציוד בטיחות תקני המתאים לביצוע העבודה הנדרשת. בסיום העבודה, ייעשה סיור עם מנהל האחזקה המאשר את העבודה לשביעות רצון הלקוח. אנו במרום צוק מתמחים בכל הסוגים של ניקוי חלונות לעסקים במבנים גבוהים לכל סוגי העסקים, המוסדות, הארגונים והלקוחות הפרטיים.

שיטות נוספות לניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות באמצעות במות הרמה

ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה היא אחת השיטות הנפוצות ביותר לניקוי חלונות חיצוניים כמו ניקוי חלונות לעסקים בניגוד לשיטת ניקיון באמצעות סנפלינג במת ההרמה מאפשרת לנו עבודה באזורים בהם לא כדאי לעבוד באמצעות סנפלינג ומאפשרת גישה נכונה לניקיון חלונות בצורה הטובה ביותר. במת הרמה טלסקופית יכולה להגיע לגובה של 54 מטרים, החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא המחיר הגבוהה באופן יחסי, ושינוע הבמה לעבר חלקים שונים בבניין.
לטובת הפעלת הבמה אנו נדרשים לתחום את אזור הפעילות ולהציב שלטי אזהרה כדי למנוע פגיעה בעוברים ושבים. כמו כן באזורי מגורים או עסקים צפופים לא ניתן יהיה להשתמש בבמת הרמה לביצוע עבודות הניקיון בגובה ולשם כך נשתמש בניקוי חלונות באמצעות מוטות טלסקופים באוסמוזה הפוכה.
למידע נוסף אודות ניקוי חלונות באמצעות במת הרמה לחצו כאן

 

ניקוי חלונות בגובה עם במת הרמה

 ניקוי חלונות בגובה באמצעות אוסמוזה הפוכה

שיטה נוספת לניקוי חלונות בגובה היא באמצעות אוסמוזה הפוכה. בשיטה זו מתקיים חיבור למערכת סינון המים ובכך מפרידים את האבנית, המלחים והלכלוך שקיים במערכת המים ובכך למעשה נוצרים מים מזוקקים ללא אבנית ומינרלים. ניקוי החלונות מתבצע ללא צורך בשטיפה חוזרת או מעבר נוסף של מטלית. המים יוצאים ממתקן האוסמוזה ההפוכה באמצעות משאבה חזקה ובכך מתבצע ניקוי חלונות בלחץ מים, המים המזוקקים עוברים דרך מוט הטלסקופי ארוך אשר תורם לניקיון החלונות בלחץ מים גבוה. בשיטת אוסמוזה הפוכה לניקוי חלונות אנו יכולים להגיע למקומות רבים מבלי להשתמש בציוד גלישה או במת הרמה ולכן שיטת זו נחשבת לפשוטה ונקיה. יתרון נוסף הוא תפעול המכונה אשר מצריך אדם אחד ואין צורך במנהל מקצועי לעבודת גלישה, במות הרמה מאסיביות וכו'. החסרון המרכזי בשיטה זו הוא הגובה, באוסמוזה הפוכה לא ניתן להגיע לגבהים בהם ניתן להגיע בסנפליג ובמות הרמה עקב מגבלת הגובה של המוט הטלסקופי. כאשר נדרשת גישה לבניינים גבוהים ומורכבים אנו נשתמש בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג וכך נוכל להתאים את סגנון העבודה למבנה הפיזי של הבניין.
למידע נוסף בנושא אוסמוזה הפוכה לחצו כאן

ניקוי חלונות באמצעות אוסמוזה הפוכה חשוב לזכור: לפני בחירת חברה לניקוי חלונות בגובה עשו את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לוודא שהחברה המבצעת בעלת כל ההסמכות הנדרשות, הידע והניסיון המקצועי הנדרש לעיסוק בתחום ניקיון בגובה.

ניקוי חלונות בכבלי סנפלינג
ניקוי חלונות בסנפלינג

לנו יש את הניסיון, הידע והפתרון לכל שיטת עבודה של ניקיון חלונות, ובכך נבטיח גישה לכל חלון. דבר זה יביא לתוצאה הטובה ביותר ברמת הניקיון הכי גבוהה שניתן. אנו מתמחים בעבודות ניקוי חלונות בגובה בשימוש מגוון כלים כגון: אוסמוזה הפוכה, ניקוי חלונות בסנפלינג, הרכבת פיגומים שונים, מנופי הרמה ועוד. מומחים בכל סוגי ניקוי חלונות גבוהים ומעניקים את שירותינו לעסקים, בנייני מגורים פרטיים, מוסדות וארגונים שונים.Call Now