ניקוי חלונות בגובה

בעידן הבניה המודרנית, בו נעשה שימוש הולך וגובר בזכוכיות וחלונות בחזיתות הבניינים, חשוב לשמור על תחזוקת ניקיון קבועה. תחזוקה נכונה וביצוע עבודת ניקוי חלונות בגובה באופן קבוע, תוביל ותשמר את המבנה נקי, מרשים ואסתטי. בנוסף, יימנע נזק גדול יותר שעלול להיגרם עקב חוסר ניקיון והשפעת נזקי טבע (כמו פיח, אבק, שמש, אבנית, חול וכו') על הזכוכית בפרט ועל המבנה בכללי.

ניקוי חלונות בסנפלינג

בשלב תכנון הפרויקט, יש להתאים את שיטת העבודה תוך התחשבות במגוון משפיעים. השיטה הפופולארית ביותר הינה שיטת הסנפלינג שנעשת על ידי צוות מקצועי ומוסמך בעבודת ניקוי חלונות בסנפלינג תוך מתן תשומת לב רבה לציוד בטיחות בעבודה על פי ההנחיות הנדרשות בחוק. בחלק מהמקרים יש להשתמש בשיטות אחרות לביצוע הניקיון כמו במות הרמה, מנופים, פיגומים חיצוניים חשמליים ומוטות אוסמוזה אשר מאפשרים לנו להגיע למקומות צפופים שאנו לא יכולים להגיע אליהם בשיטת גלישת באמצעות כבלי גלישה ייעודיים.

למידע נוסף צרו קשר עוד היום

כיצד מתבצע ניקוי בסנפלינג:

על מנת לבצע ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג, יש לבצע קיבוע עוגן של אמצעי בטיחות על גג המבנה אשר מאושר לגלישת סנפלינג על ידי מהנדס, ממנו ישתלשלו העובדים באמצעות חבלים מיוחדים אל עבר חלונות המבנה. כלל העובדים, הוכשרו לבצע את המשימה וכולם בעלי תעודת הסמכה לעבודה בגובה וגלישת סנפלינג. העובדים מבצעים בדיקת בטיחות מלאה לכלל הציוד לפני כל פעולת ניקוי חלונות בסנפלינג, וכמובן כולם קשורים לציוד בטיחות מתאים: רתמה ורצועה חזקה אשר מחובר אליהם אביזר למניעת נפילה, ציוד הבטיחות שומר עליהם במהלך העבודה ומונע את נפילתם. כבלי הסנפלינג והרצועות מותאמים בצורה דיכוטומית למבנה גופם של העובדים ולמשקל גופם וזאת כדי להגן עליהם ועל חייהם של עובדי הבניין ועוברי האורח ברחוב, שחשופים גם הם לסכנות. ניקוי בסנפלינג מתחילים מהקומות האחרונות בבניין ולאט לאט מתקדמים מטה לעבר החלונות התחתונים יותר, עד שמגיעים אל הקרקע.

 

ניקוי חלונות בסנפלינג

ניקוי חלונות בגובה דורש לפעול בהתאם להוראות בטיחות לרבות חומרי ניקוי שעומדים בתקנים, התקנת שילוט הוראות בטיחות וכמובן גידור, התוחם את השטח ומונע מעבר של עוברי אורח במהלך הפעילות.

למה צריך לבצע ניקוי חלונות בגובה

אין ספק כי כל חלון צריך להיות נקי. במהלך הזמן, מתמלאים החלונות באבק שהופך לבוץ , בלשלשת ציפורים ועוד מיני לכלוכים המסווים את הראייה הצלולה שאמורה להשתקף מבעד לחלון. את החלונות הפנימיים מנקים ללא שום בעיה באמצעות סולם במידת הצורך, הבעיה האמתית מתחילה עם החלונות החיצוניים שבלתי אפשרי לנקות מבפנים, אז קשה עד מאוד לנקות אותם ובטח לבצע הסרת כתמי אבנית מהחלונות ובעיקר משום שהגישה אליהם בלתי אפשרית אלא אם נעזרים בשיטת גלישת סנפלינג המאפשרת מעבר בין החלונות – מהגבוה לנמוך. ניקוי חלונות בסנפלינג ניתן לבצע לבנייני מגורים רבי קומות, מגדלים ובניינים גבוהים. כידוע כיום הבנייה היא לגובה ובשכונות רבות ברחבי הארץ בונים מבנים גבוהים במיוחד, כך שהועד יכול וצריך להקצות סכום קטן יחסית מדי תקופה במטרה להשקיע בניקוי חלונות גבוהים למראה חלונות מבריקים וחדשים, המייצגים גם הם את מראה חזות הבניין. עוד נכון לבצע ניקוי חלונות לעסקים ובנייני משרדים במבנים בעלי חיפוי זכוכית ועוד.

ניקוי חלונות מקצועי

חייבים לנקות את החלונות בבניין (בין אם זהו בניין משרדים או מגורים) ולא יודעים כיצד לעשות זאת? עבודות סנפלינג בהחלט יכולות להיות הפתרון האולטימטיבי עבורכם. כל עוד תבחרו בפתרון הנכון ביותר, כך יהיה לכם קל יותר ליהנות מתוצאות מרהיבות. כדי לאפשר לכם להבין ולהכיר את היתרונות הקשורות לניקיון בסנפלינג, בחרנו לכתוב לכם אותן אחת אחד וביניהן:

נגישות – ניקוי בסנפלינג מאפשר להגיע לכל מקום אפילו למקומות המוסתרים והלא נגישים. בעזרת גלישת סנפלינג אנו יכולים להגיע לכל חלון ולכל אזור חיצוני במבנה ולנקות אותו.

עבודה יסודית – עבודת ניקוי חלונות בסנפלינג מתבצעת על ידי אדם מיומן ומקצועי באמצעות כבלי סנפלינג לאורכו של המבנה, ולכן הוא יכול לראות מקומות נסתרים ומלוכלכים אותם יש לנקות בו ברגע וזאת להבדיל משיטות ניקוי אחרות בהם אין אפשרות להתמקד בפרטים הקטנים ובנקודות ספציפיות בכל חלון או זכוכית.

יעילות – בהמשך לפסקה לעיל, לחברה המתמחה בניקוי חלונות גבוהים ובניקוי בסנפלינג קיים הידע והניסיון בעבודות סנפלינג, הנגישות הגבוהה לכל אזור והקלות היחסית לעבודה מסוג זה מבטיחים ששום אזור במבנה החיצוני לא יישאר מלוכלך.

מהירות – בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג המומחים שלנו מבצעים מספר גלישות בזמן מוקצב כל שלאחר מספר שעות קטן יחסית הבניין כולו יהיה נקי ובעל חלונות נוצצים ושקופים למשעי.

שמירה על ציפוי החלונות – צוות מקצועי שמשתמש בחומרים איכותיים וייעודיים, יצליח לשמור באופן מוחלט על ציפוי החלונות בבניינים רבי קומות כך ששום נזק לא יגרם לאף חלון.

בעבודת ניקוי חלונות באמצעות סנפלינג, יש לבדוק את גג הבניין, ולוודא כי קיימים בו נקודות עיגון, המאושרים על-יד מהנדס לעבודת הגלישה. במידה ולא קיימים נקודות אלה, חברת מרום צוק בעלת הניסיון בתחום של ניקוי חלונות גבוהים וכמו כן גם ניקוי חלונות לעסקים תתקין את העוגנים לפי דרישות משרד העבודה ותדאג לכל האישורים הבטיחותיים הנדרשים. לאחר שיינתן האישור הנדרש לגג המבנה, תוך עדכון הממונה במשרד העבודה, ניתן להתחיל לעבוד. כאמור, עבודת ניקוי חלונות בסנפלינג תעשה על-ידי צוותים בעלי תעודות לעבודה בגובה בלבד ובעלי ניסיון רב בתחום גלישת סנפלינג וניקוי חלונות גבוהים. לכל פרויקט, מוצמד מנהל מקצועי בשטח שיהיה אחראי על ביצוע העבודה בצורה הבטוחה והנקייה ביותר. בתחילת כל יום ציוד בטיחות העובדים לניקוי חלונות גבוהים ייבדק לתקינות בטיחותית ויבוצע תיאום מול מנהל האחזקה של הבניין. בנוסף, שטח העבודה יסומן כשטח סגור למעבר לצורך בטיחות העוברים והשבים. פרוטוקול זה בהתאם לדרישות משרד העבודה לצורך ביצוע עבודת ניקוי חלונות בגובה בצורה בטיחותית ובטוחה, הן לצוות המקצועי והן לעוברי אורח שונים. ניקוי חלונות גבוהים יתבצע על-ידי הקמת מערכת חבלים, כך שלכל גולש יהיו שני חבלים, חבל גלישה וחבל אבטחה אליו מחובר אביזר מונע נפילה. עובדי החברה מצוידים בציוד תקני, בטיחותי ומתאים לביצוע העבודה הנדרשת. בסיום העבודה, ייעשה סיור עם מנהל האחזקה המאשר את העבודה לשביעות רצון הלקוח. אנו במרום צוק מתמחים בכל הסוגים של ניקוי חלונות לעסקים במבנים גבוהים לכל סוגי העסקים, המוסדות, הארגונים והלקוחות הפרטיים.

שיטות נוספות לניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות באמצעות במות הרמה

ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה היא אחת השיטות היעילות ביותר לניקוי חלונות חיצוניים. בניגוד לשיטת ניקוי חלונות גבוהים באמצעות סנפלינג במת ההרמה מאפשרת לנו העמסת יתר של ציוד ניקוי, שינוע חשמלי לחלקי הבניין, וגישה נכונה לניקוי חלונות לבנייני מגורים ומשרדים. במת הרמה טלסקופית יכולה להגיע לגובה של 54 מטרים ובכך לסייע ולזרז את תהליך העבודה. החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא תפעול ושינוע במת ההרמה ומעבר מהיר לחלקים שונים בבניין, לטובת הפעלת הבמה אנו נדרשים לתחום את אזור הפעילות ולהציב שלטי אזהרה כדי למנוע פגיעה בעוברים והשבים. כמו כן באזורי מגורים או עסקים צפופים לא ניתן יהיה להשתמש בבמת הרמה לביצוע עבודות הניקיון בגובה ולשם כך נשתמש בניקוי חלונות באמצעות מוטות טלסקופים באוסמוזה הפוכה.
למידע נוסף אודות ניקוי חלונות באמצעות במת הרמה לחצו כאן

 

ניקוי חלונות בגובה עם במת הרמה

 ניקוי חלונות בגובה באמצעות אוסמוזה הפוכה

שיטה נוספת לניקוי חלונות בגובה היא באמצעות אוסמוזה הפוכה. בשיטה זו מתקיים חיבור למערכת סינון המים ובכך מפרידים את האבנית, המלחים והלכלוך שקיים במערכת המים ובכך למעשה נוצרים מים מזוקקים ללא אבנית ומינרלים. הייתרון המרכזי בשיטה זו הוא שבאמצעות אוסמוזה הפוכה ניקוי החלונות מתבצע ללא צורך בשטיפה חוזרת או מעבר נוסף של מטלית. המים יוצאים ממתקן האוסמוזה ההפוכה באמצעות משאבה חזקה, עוברים דרך המוט הטלסקופי ומנקים את החלונות בלחץ מים. בשיטה זו אנו יכולים להגיע למקומות רבים מבלי להשתמש בציוד גלישה או במת הרמה ולכן שיטת האוסמוזה ההפוכה נחשבת לבטיחותית יותר מכל שיטת ניקוי חלונות אחרת. החסרון המרכזי בשיטה זו הוא התלות במכשיר האוסמוזה ההפוכה ומגבלת הגובה של המוט הטלסקופי, כאשר נדרשת גישה לבניינים גבוהים יותר אנו נשתמש בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג וכך נוכל להתאים את סגנון העבודה למבנה הפיזי של הבניין.
למידע נוסף בנושא אוסמוזה הפוכה לחצו כאן

ניקוי חלונות באמצעות אוסמוזה הפוכה חשוב לזכור: לפני בחירת חברה לניקוי חלונות בגובה עשו את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לוודא שהחברה המבצעת בעלת כל ההסמכות הנדרשות, הידע והניסיון המקצועי הנדרש לעיסוק בתחום זה.

ניקוי חלונות בכבלי סנפלינג
ניקוי חלונות בסנפלינג

לחברת מרום צוק יש את הניסיון, הידע והפתרון לכל שיטת עבודה, ובכך מבטיחה גישה לכל חלון. דבר זה יביא לתוצאה הטובה ביותר ברמת הניקיון הכי גבוהה שניתן. אנו מתמחים בעבודות ניקוי חלונות בגובה בשימוש מגוון כלים כגון: אוסמוזה הפוכה, ניקוי חלונות בסנפלינג, הרכבת פיגומים שונים, מנופי הרמה ועוד. מומחים בכל סוגי ניקוי חלונות גבוהים ומעניקים את שירותינו לעסקים, בנייני מגורים פרטיים, מוסדות וארגונים שונים.Call Now