ניקוי חלונות באמצעות במת הרמה

לביצוע עבודות בגובה יש מגוון אפשרויות עבודה, אחת מהדרכים לביצוע עבודה בגובה היא באמצעות שימוש בבמת הרמה. ישנן מספר רב של במות הרמה, חלקן חשמליות, חלקן בעלות מנוע דיזל, ובעזרתן ניתן להגיע למקומות שיהיה עדיף לבצע את העבודה בעזרתן, ולא באמצעות סנפלינג או אוסמוזה הפוכה.

תפעול הבמה יכול להתבצע גם מסל ההרמה המחובר אליה, וגם מלוח פיקוד שנמצא על הקרקע בגוף הבמה. לצד ניקוי חלונות בגובה, ניתן לבצע איתה עוד מגוון רב של עבודות ולכן במת הרמה היא פיתרון פופולרי לעבודה בגובה.

באילו מקרים נשתמש בבמת הרמה?

  • כשנרצה לבצע ניקוי חלונות פנימי לזכוכיות קניון. במצב אידיאלי, היינו מגיעים עם מערכת אוסמוזה הפוכה, ומנקים את החלונות. הבעיה היא שמערכת האוסמוזה משתמשת בהרבה מים, ובמקום שהניקוז הפנימי לא ערוך לכמויות מים גדולות (לדוגמא קניון), יכולות להיווצר בעיות. בנוסף ריבוי מסכי טלוויזיה, שלטים דיגיטליים וריהוט הקניון יוצר סביבת עבודה רגישה בה כדאי להיכנס עם במת הרמה, שמתוכה נבצע את ניקוי החלונות ונשתמש בכמות מים מינימלית.
  • במקומות בהם לא ניתן לעגון בגג המבנה, בד"כ במפעלים, החיפוי החיצוני הוא בבנייה קלה, מפח, אלומיניום, או חומר אחר.
  • בבניינים רחבים ונמוכים. במקרים כאלו, הרבה זמן מיום העבודה "יתבזבז" על לעלות במדרגות, להחליף נקודות עיגון, להקים מחדש מערכת חבלים, לגלוש באמצעות חבלי סנפלינג לביצוע העבודה, וחוזר חלילה. במצבים כאלה כדאי לשקול שימוש בבמת הרמה כדי להעלות את זמן העבודה "נטו".
  • כשנבחר לבצע עבודת ניקוי חלונות באמצעות במת הרמה, במרבית המקרים נוכל להתאים לבד את סוג הבמה שנצטרך, או שתספיק שיחת טלפון לחברת השכרת הבמה כדי למצוא את הבמה המתאימה לנו.
  •  במקרים יותר מורכבים, נוכל לתאם פגישה בשטח עם נציג מטעם חברת ההשכרה על מנת להתאים את הבמה הנכונה. מקרים אלו הם לרוב לעבודה בחללים פנימיים, בהם הבמה תידרש לעבור דלתות בגובה ורוחב מסויימים. בנוסף, הלחץ שהיא תפעיל על הריצוף ילקח בחשבון כדי שלא יגרם נזק לריצוף.

במת הרמה לניקוי חלונות בגובה

למרות שלבמת ההרמה יש אמצעי מיגון עצמיים עדיין נדרש לבצע עיגון ואבטוח באמצעות רצועות ייעודיות, עבודה על במת הרמה מחייבת תעודה עובד בגובה. בסל הבמה קיימות נקודות עיגון שאליהן חייבים העובדים להתאבטח. בנוסף, כל הציוד שנמצא על הבמה חייב להיות מאובטח כדי למנוע נפילה מהסל. בעזרת הבמה ניתן לבצע מגוון פעולות כמו ניקוי חלונות בגובה, איטום מבנים, צביעה ושאר עבודות הבניין. בהמלך העבודה עם הבמה חשוב לוודא כי האיזור תחתיה סגור ותחום.Call Now