ניקוי סוגי לכלוך שונים

ניקוי סוגי לכלוך שונים

המילה לכלוך היא מילה מאד רחבה בתחום הניקיון ככלל ובתחום של ניקיון סנפלינג בפרט. יש כמה סוגי לכלוך, ובהתאם לכך אנחנו מתאימים את שיטת העבודה.

להלן כמה סוגי לכלוך עיקרים ושיטות לניקיון:

את הלכלוך הרגיל המורכב מאבק, חול או פיח, מנקים בעזרת מסבנת רטובה וסבון כלים (כן כן, סבון כלים! ) וניגוב יסודי של החלון בעזרת מגב ייעודי לחלונות. במצבים בהם לא בוצע ניקוי זמן רב, והצטבר על החלון לכלוך רב, יש לשקול ביצוע שטיפה חיצונית למבנה בעזרת מכונת לחץ מים. טעות נפוצה שאנחנו נתקלים בה, בעיקר בבתים פרטיים היא השפרצת מים על החלון בעזרת צינור הגינה. מה שמוריד שכבה חיצונית של הלכלוך, אבל משאיר את החלון רטוב, ואם חוזרים על הפעולה הזאת מספר פעמים, האבנית תקדים להופיע.

ניקוי בינייני משרדים

ניקוי ראשוני לאחר בניה

לאחר שמסיימים לבנות בניין, מבצעים ניקוי חלונות הנקרא ניקוי ראשוני. בניקוי הזה מסירים מהחלון מה שמוגדר כ"פסולת בניה". בדרך כלל יצטברו על החלון שאריות סיליקון, השפרצות של יציקות בטון, כתמי איטום ועוד. לעיתים יש אפילו ונדליזם מצד צוותי הבנייה ואנחנו רואים ציורים ופתגמים על החלונות. בניקוי הראשוני נרד עם מסבנת, סקוצ'ים, סכינים ייעודיים לחלונות (סקרייפר) ומגב. ראשית נרטיב את החלון, ונעבור עליו עם הסכין כדי להסיר את הלכלוך הבולט. לאחר מכן, אם נשארו כתמים, יש לעבור עם סקוצ' ייעודי לחלונות שלא משאיר שריטות על החלון. לסיום נסבן שוב את החלון וננגב בעזרת המגב ייעודי לחלונות.
חשוב מאוד לשים לב לסוגי הסכינים והסקוצ'ים – עבודה עם חומרים לא מתאימים או ללא ניסיון בהסרת לכלוך כזה מהזכוכית יכולה לגרום לשריטות שאותן בלתי אפשרי להסיר.

ניקוי אבנית

אבנית היא המחלה הכי נפוצה בחלונות בארץ, ולמעשה ברוב החלונות יש אבנית, בחלקם היא במינון נמוך שלא מחייב לבצע ניקוי אבנית.
אם הגעתם למצב שהאבנית השתלטה על החלון, כדאי לבצע ניקוי אבנית. ניקוי החלון יתבצע בעזרת מסבנת, חומר ייעודי להורדת האבנית, סקוצ'ים וסכינים. ראשית נרטיב את החלון כדי, נמרח את החומר להורדת האבנית, נעבור על החלון בעזרת הסקוצ' וננגב את המים. אם נשארה אבנית, נעזר בסכין הייעודית.

לשלשת יונים ועטלפים

את המפגע הזה ננקה בתחילה עם מים חמים, סבון ומסבנת, וכך אפשר להימנע משימוש סכינים ובסקוצ'ים. נטבול את המסבנת במים החמים והסבון ונעביר כמה פעמים על החלון, ובמיוחד על המפגע. המים החמים ימיסו את הלכלוך ותתאפשר הסרה ללא סקוצ'ים וללא סכינים.

כמו תמיד, אנו ממליצים לקיים את עבודת הניקיון כחלק משגרת העבודה ולא לחכות למצב קשה ובלתי נסבל, וזאת כדי להימנע מנזקים קבועים למבנה. בדיוק כפי שחולצה מתלכלכת, ננקה זאת מיד כדי לשמור על הבד והחולצה כאחד.
רוב הלקוחות שלנו סוגרים מראש ומשריינים אותנו לעבודת ניקיון פעמיים בשנה, לעתים גם יותר וזאת בהתאם לתנאי השטח (לדוגמא בנין חדש שנבנה ליד מבנה העסק ועוד).

מאמר זה נכתב על ידי מרום צוק עבודות בגובהCall Now