5 טיפים לניקוי חלונות מקצועי

5 טיפים לניקוי חלונות מקצועי

ניקוי חלונות, ובמיוחד חלונות בבתים גדולים או מרובי קומות, מהווה אחת המטלות היותר קשות והפחות נעימות. יש המעדיפים, ובצדק, למסור את העבודה לידי חברה לניקוי חלונות, האמונה על ביצוע עבודות מהסוג הזה. אחרים בוחרים לעשות את העבודה בעצמם, כאשר הקשר היחיד עם חברות חיצוניות הינו השכרת פיגומים המאפשרים לעושים במלאכה להשלים אותה במהירות ובביטחון. בשורות הבאות נעסוק בנושא בהרחבה ונביא לידיעת הקוראים מספר עצות חשובות.

חומרי ניקוי והמשמעות שלהם

הדבר הקשה ביותר בתחום של ניקוי חלונות במבנים גבוהים, הוא הקושי הקיים להגיע אליהם, בעיקר מבחוץ. במרבית המקרים, אין צורך בחומרי ניקוי החורגים ממה שניתן למצוא בכל בית, ובתנאי שיש גם מטליות המסוגלות לספוג את הנוזלים ולא להשאיר סימנים על החלונות. רק במקרים שבהם הלכלוך לא ניתן להסרה, או שלא ניתן להגיע בצורה בטוחה לכל הפינות, כדאי להיעזר בחסרות האמונות על ניקוי חלונות בגובה. בנוסף, יש חלונות הניתנים להסרה, מה שמאפשר לשטוף אותם בצורה יסודית באמבטיה.

מתי לנקות חלונות ולמה

ניקוי החלונות בבית, ובוודאי כשהדברים אמורים במבנים גדולים, איננו מטלה קלה ולא ניתן לבצע אותה בכל יום. לפיכך, המינימום שאפשר לעשות הוא לבחור את העיתוי הנכון לניקיון, שישאיר את החלונות נקיים למשך הזמן הארוך ביותר האפשרי. אחד המצבים שבהם ניקוי חלונות הוא ממש לא במקום, הוא מצב שבו צפויות סערות גשמים או סופות חול. חשוב להדגיש שחברות העוסקות בתחום גובות עבור ניקוי חלונות מחיר שאיננו כפוף לעונתיות, מה שמחייב תשומת לב מיוחדת.

אם ניקוי החלונות מתבצע על גבי פיגומים, בנייתם חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, ועבודת הניקיון תתחיל רק לאחר שהפיגומים נבדקו. גם כשמדובר בפיגומים ניידים, חשוב לבדוק אותם לפני תחילת העבודה. חשוב לציין שקיימים כללים ברורים בנושא, המחייבים כל גוף העוסק בעבודה בגובה, לרבות ניקוי חלונות.

בדיקת נוכחות בחדרים שאת החלונות שלהם מנקים

דבר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, ושכל חברה לניקוי חלונות מכירה היטב, הוא בדיקת נוכחות בחדרים שבהם מתבצע ניקוי החלונות. הדבר נכון בבתים פרטיים ובווילות, ונכון בוודאי בבנייני משרדים. אבל הבדיקה חשובה יותר מכל בבתי מלון, שם התחלופה של האורחים בחדרים היא גבוהה. לפני שמנקים את החלונות, חשוב לבדוק שהחדר ריק. זאת, במטרה להימנע מאי נעימויות ומפגיעה בפרטיותם של השוהים בו.

בטיחות ותזמון

אף ששמירה על הבטיחות והביטחון של העובדים מהווה כלל בסיסי, והחברות המתמחות בתחום גובות עבור ניקוי חלונות מחיר המשקף את הצורך הזה, חובה לציין אותה גם כאן. עבודות בגובה הן עניין מסוכן, המחייב העסקה של אנשי מקצוע מצד אחד, ושמירה על כללי בטיחות ברורים כאמור לעיל מצד שני. אנשי המקצוע המיומנים של מרום צוק בע"מ, פתרונות גישה לעבודות בגובה, מתמחים בתחום ניקוי חלונות בגובה, בשיטות שונות. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולשריין את המועד הנוח לכם לניקיון.

ראו גם: השכרת פיגום זקפים | חידוש וצביעת מבניםCall Now